Tokat ve Erbaa  Yaprağı kuşkusuz sofralarınızın vazgeçilmezidir. Ev hanımları lezzetli sarma yapmak için en taze yaprakları ararlar. Taze sarma yaprakları ise hiç şüphesiz tokat yaprağıdır.

Asırlardır devam eden bu lezzet döngüsü neden bozulmadan sofralarınızda yerini alıyor hiç merak ettinizmi?

Tokat Yaprağı Özellikleri

Tokat yaprağını diğer yörenin yapraklarından ayıran en belirgin özellik tüysüz ve çok ince olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde tokat yaprağı kolay sarılır ve kolay pişer. Lezzeti ise hiç kuşkusuz dünyada başka yerde asla bulamayacağınız bir lezzettedir.


Bu lezzet aslında birazda tokat yöresinde üretilen üzüm asmalarından kaynaklanıyor. Asırlardır devam eden asma bağlarında üretilen yapraklar tecrübeli ellerde hazırlanıp sofralarınıza misafir oluyor.

Tokat ve Erbaa daki yaprak üreticileri asırlardır en iyi yaprak elde edilebilecek çeşitleri tercih etmekteler.  Ayrıca yeni üzüm çeşitleri ve bu çeşitlere bağlı olarak yeni yaprak çeşitleri elde etmek için çalışmalar devam ediyor. Dünyada tokat yaprağı denilince akla gelen tartışmasız lezzetin sırrı belkide tarihi üzüm bağlarına verilen değerden kaynaklanmasıdır.


Tokat Yaprağı Neden Meşhur?

Tokat yaprağı neden meşhur sorusuna asıl cevap vermesi gereken ev hanımlarıdır aslında. Ev hanımları hiç kuşkusuz tokat yaprağını tavsiye ediyor. Usta şeflerin ve ev hanımlarının fikirlerini aldığımızda açık ara tokat yaprağı önde gidiyor. Tokat yaprağının meşhur olması için elbette birçok neden var. En önemli nedeni tartışmasız lezzetli ve uzun süre dayanıyor olmasıdır.


Tokat Yaprağı Fiyatı Ne Kadar?

Tokat yaprağı fiyatı lezzetine göre çok ucuzdur aslında. Birçok şef tokat yaprağını tercih edince fiyatlar yüksek olur gibi bir tahmin olabilir ama durumlar hiçte öyle değil. Ürünlerimiz sayfasından birçok yaprak çeşidimizi ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
Hemen Ara
Yaz